en-UStr-TR

Örnek mektuplar

Kimyasallarla  ilgili  bilgilerin tedarik  zincirinde  aşağı ve yukarı yayılması,  REACH' in temel özelliklerinden biridir.

 AB veya AEA Ülkeleri’ne (Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn) eşya ihracatı yapan firmalar, Aday Listesi’ndeki maddelerden herhangi birini, eşya içerisinde ağırlıkça % 0.1’den fazla kullanıyorsa, söz konusu maddeler ile ilgili yeterli bilgileri hazır bulundurmalı, eşyanın müşterisine ve talep halinde (toplam 45 gün içerisinde) tüketicisine en azından maddenin ismi dahil olmak üzere eşyanın daha güvenli bir şekilde kullanması için temin etmelidir.

Bu kapsamda, zaman zaman Avrupa'daki müşterilerinizden ürünlerinizin SVHC içeriğine ait sorgu mektupları alabilir ve siz de bu konudaki araştırmanız kapsamında yerli ya da yabancı tedarikçilerinize bir 'SVHC sorgu mektubu' göndermek durumunda kalabilirsiniz. Aynı şekilde bu tür bir sorgu mektubuna yanıt vermeniz de gerekebilir. Size örnek olması için İMMİB REACH Yardım Masası tarafından hazırlanan mektup tiplerine ve içeriklerine aşağıdaki tablodaki bağlantılar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Bu mektupların sadece size yardımcı olmak için hazırlanan örnekler olduğunu, yasal öneri niteliği taşımadığını ve İMMİB'in mektupların içeriğinden kaynaklanan herhangi bir yasal sorumluluğu kabul etmediğini hatırlatırız.

MEKTUP TÜRÜ 1 - SVHC ve diğer REACH yükümlülükleri hakkında soru soran müşterinize yanıt 

Türkçe (Mektup No -1)

 (Müşterisi AB’ye ihracat yapan)

tedarikçi firmalar için

 İngilizce (Mektup No -2) 

 AB’ye ihracat yapan firmalar için

 

MEKTUP TÜRÜ 2 - SVHC ve diğer REACH yükümlülükleri hakkında tedarikçinize sorgu mektubu 

Türkçe (Mektup No -3) 

 AB’ye ihracat yapan firmalar

(Türkiye’deki tedarikçilerine yönelik olarak)

İngilizce (Mektup No - 4) 

AB’ye ihracat yapan firmalar

(yabancı tedarikçilerine yönelik olarak)

 

Tedarik zincirinde bilgi iletişimine ve SVHC Aday Listeye dair yükümlülüklerinize ilişkin detaylı bilgi için ilgili bağlantıları izleyin.

Yasal uyarı

Bu sayfalarda yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesine rehberlik edecek yardımcı bilgiler yer almaktadır. Mevzuat konusunda tek güvenilir kaynak yasanın kendisi olup, bu sitedeki bilgiler yasal öneri niteliği taşımamaktadır. İMMİB, bu web sitesinin içeriğinden kaynaklanan herhangi bir yasal sorumluluğu kabul etmez.

İLETİŞİM

ADRES

Dış Ticaret Kompleksi A Blok P.K.34197
Yenibosna/Bahçelievler/İSTANBUL

TELEFON NO

+902124540000

BİZİ TAKİP EDİN

 

E-BÜLTEN KAYIT

E-Bültenimiz kayıt olarak tüm gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.