en-UStr-TR

REACH denetimleri

Yazdır E-posta

 

REACH denetimleri ilk aşamada, ön-kayıt, kayıt ve Güvenlik Bilgi Formlarına odaklanmıştır. İlk etapta genelde üretici ve ithalatçılar, ön-kayıt ve GBF yükümlülükleri çerçevesinde sorgulanmıştır. Aralık 2010 sonrası denetlemelerde, kayıt numaraları da sorulacaktır. Denetimlerde izlenen strateji, ülkeden ülkeye farklılık göstermekle birlikte ortak yönleri çoğunluktadır. Genelde gitmeden 30 gün önce firma uyarılmakta, bazen önceden bir soru listesi gönderilmektedir.

Denetlemelerde bazı ülkelerde büyük firmalar önceliklendirilirken bazılarında (ör. İngiltere’de) öncelikli maddelere ve bu maddelere dayanan yükümlülüklere odaklanılmıştır.  İngiltere’de ayrıca ihlale yönelik ihbarlar da dikkate alınmaktadır.
(Ekim 2009 bültenimizde İngiltere otoritesinin denetleme stratejisi işlenmiştir. Bülten 11)

 

                                    Fotoğraf: Chemical Watch, Sayı:23

Daha detalı bilgi için

 

Yasal uyarı

Bu sayfalarda yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesine rehberlik edecek yardımcı bilgiler yer almaktadır. Mevzuat konusunda tek güvenilir kaynak yasanın kendisi olup, bu sitedeki bilgiler yasal öneri niteliği taşımamaktadır. İMMİB, bu web sitesinin içeriğinden kaynaklanan herhangi bir yasal sorumluluğu kabul etmez.

İLETİŞİM

ADRES

Dış Ticaret Kompleksi A Blok P.K.34197
Yenibosna/Bahçelievler/İSTANBUL

TELEFON NO

+902124540000

BİZİ TAKİP EDİN

 

E-BÜLTEN KAYIT

E-Bültenimiz kayıt olarak tüm gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.